Ogłoszenia parafialne

20 niedziela zwykła 14.08.2022 r.

Szczególnie serdecznie witamy wszystkich przybywających do nas na wypoczynek wakacyjny. Zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele. Jednocześnie życzymy dobrej pogody i bezpiecznego wypoczynku. Nieszpory dziś o godz. 17.00, a po Nich Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który w naszej archidiecezji jest patronem Służby Liturgicznej.

Poniedziałek - uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Największe i najstarsze święto Matki Bożej obchodzone w Kościele, zwane dawniej: Zaśnięciem, Przejściem lub Odpocznieniem Maryi. Msze święte jak w niedzielę. Błogosławienie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Nieszpory o godz. 17.00 i Adoracja do godz. 18.00.

Wtorek - wspomnienie św. Stefana, króla Węgier.

Środa – święto św. Jacka, który razem z bł. Czesławem przyjął habit z rąk św. Dominika i założył w Krakowie pierwszy w Polsce klasztor Dominikanów. Podejmował liczne wyprawy misyjne: na Ruś, do Prus i na Litwę. Jest patronem archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek – Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

Piątek – III piątek miesiąca, a więc dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo; Koronka i litania, możliwość przyjęcia Komunii św. Po wspólnym nabożeństwie czas przeznaczony na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na Adorację o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie Róże Kobiet: św. s. Faustyny i św. Rity. Na godz. 16.30 Róże Kobiet: św. Dominika i św. Kingi. Na godz. 17.00 Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.

Sobota - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, żyjącego w XII w. Zapraszamy na godzinę 16.00 do Sanktuarium Najświętszej Rodzin w Zakopanem na Tatrzańskie Uwielbienie (szczegół na plakacie)

W przyszłą niedzielę - wspomnienie św. Piusa X, papieża, który ożywił w Kościele życie Eucharystyczne i wprowadził wczesną Komunię świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. artykuł o tym gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej. Jest także nowy podwójny wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego oraz miesięcznik Staś dla najmłodszych.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.