Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła 22.11.2020 r.

Dziś, w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. odmawiamy Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi, za odmówienie którego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a najważniejszym jest stan łaski uświęcającej. O godz. 17.00 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i Adoracją.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego.

Wtorek - wspomnienie świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy, których w liczbie 119 kanonizował Ojciec święty Jan Paweł II w 1988r.

Środa - – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki wszystkich pracujących na kolei oraz patronki Nowego Targu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek – Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 16.45.

Piątek - Modlitwy do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę - rozpoczęcie nowego Roku Liturgicznego i I niedziela Adwentu. O godz. 17.00 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i Adoracją.

W odpowiedzi na prowokacje i znieważenia jakich doświadczamy w ostatnich tygodniach, a szczególnie teraz, kiedy po raz kolejny znieważono Krzyż na Giewoncie chcemy odpowiedzieć w sposób mocny i zdecydowany nieustającą modlitwą. Tym razem zapraszamy do modlitewnej akcji Jerycho polegającej na tym, że przez 7 dni 24 godziny na dobę, Ktoś przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w domu (transmisja on-line z Niepokalanowa) modli się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu. Modlitewna akcja rozpoczyna się w niedzielę 22 listopada br. o godz. 21.00. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: OMADLAMY.PL

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W „Gościu Niedzielnym” ” o Sądzie Ostatecznym, na którym Chrystus Król zapyta nas o miłość. Jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i kolejny nowy numer miesięcznika „Staś” dla najmłodszych.

W dniu 27 XI 2020 r. (piątek) o godz. 13.00 w Przychodni Lekarskiej „Zak-Med.” Przy ul. Nowotarskiej 79 odbędą się badania USG Doppler. Szczegóły na plakacie w gablocie.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.