Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela zwykła 19.09.2021r.

W trzecią niedzielę września obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to okazja do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również o obowiązku modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Obchodzimy również dzisiaj po raz pierwszy Dzień Modlitwy w intencji Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w naszej archidiecezji. Do skarbon przy głównym wejściu kościoła i przy ołtarzu można złożyć ofiary na potrzeby tego duszpasterstwa. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 1800. „Bóg zapłać” za składkę z poprzedniej niedzieli, która była przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na dokończenie wyposażenia pomieszczeń w jego dolnej części.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich: kapłana Andrzeja, Pawła i jego świeckich towarzyszy. Spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 17.00 w salkach dolnego kościoła. Zapraszamy nowych kandydatów do Służby Liturgicznej od kl. III SP.

Wtorek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Środa - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Czwartek - wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

Piątek – próba scholii o godz. 16.45. Po Mszy Św. wieczornej modlitwy do Miłosierdzia Bożego i spotkanie oazy. Zapraszamy nowe kandydatki i kandydatów do oazy młodzieżowej i scholi parafialnej.

W przyszłą niedzielę - wspomnienie Świętych Męczenników: Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o wciąż aktualnych dzisiaj Objawieniach Matki Bożej w La Salette. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z zaślepką na kamerkę smartfona lub laptopa i nowy numer miesięcznika Staś. Są także kalendarze z „Gościa Niedzielnego” na rok 2022 w cenie 8 zł.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

14/2021

Maciej Rebeś, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Katarzyna Świacka, parafia Św. Jana Chrzciciela, Dębnica Kaszubska.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.