Ogłoszenia parafialne

1 niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

Dziś I niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego Roku Liturgicznego pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich Zmianka Tajemnic Różańcowych i Adoracja do godz. 18.00. Roraty, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.45, będziemy przeżywać pod hasłem „Franciszkowy plac budowy”. Dla dzieci, jak w poprzednich latach przygotowane zostały pewne niespodzianki.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana żyjącego w XVI w., apostoła Indii.

Poniedziałek - wspomnienie św. Barbary, męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa, patronki ludzi pracujących w trudnych, niebezpiecznych zawodach, zwłaszcza górników i patronki dobrej śmierci.

Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry w IV w., patrona miłości miłosiernej. Po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, żyjącego w IV w., gorliwego Pasterza i obrońcy wiary katolickiej, patrona pszczelarzy. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych o godz. 19.00 w salkach pod kościołem.

Piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. będą w następującym porządku: 6.45, 9.00, 16.00, 18.00 z poświęceniem medalików dla dzieci komunijnych; w kaplicy na Furmanowej o godz. 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w Godzinie Łaski o godz. 12.00 w naszym kościele. Zachęcamy wszystkich do podjęcia modlitwy i czuwania. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech łączy się z nami przez transmisję internetową i modli się w domu. Modlitwy do Miłosierdzia Bożego na zakończenie Godziny Łaski.

Sobota – wspomnienie św. Jana Diego, któremu Matka Boża objawiła się w Guadalupe.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej i XXIV Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspierać Go będziemy modlitwą i ofiarami składanymi do skarbon przy głównym wejściu do kościoła i przy ołtarzu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym polecamy cykl adwentowy, którego przewodnikiem będzie Św. Franciszek z Asyżu i słowa, które usłyszał „Odbuduj Mój Kościół”. Jest nowy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego” bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Osoby Jezusa Chrystusa. Jest także dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego ze świecącą gwiazdą na Adwent i nowy numer miesięcznika Staś. Są także do nabycia kalendarze z „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł.

Trwa w Polsce tradycyjna już akcja „Caritas”: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary składane przy nabywaniu świec na stół wigilijny są w większości przeznaczone na dzieła „Caritas-u” Archidiecezji Krakowskiej – parafia odprowadza 12 zł od małej świecy i 20 zł od dużej, a co ponad to pozostaje w parafii jest przeznaczone na obiady dla dzieci z ubogich rodzin oraz na inną dla nich pomoc. Świece już od dzisiaj są do nabycia w zakrystii.

Organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, która zostanie przeznaczona na pomoc przedświąteczną dla najuboższych rodzin i osób samotnych w naszej parafii. Żywność można przynosić do zakrystii do 10 grudnia b.r.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.