Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Świętej 16.06.2019 r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.00 w kościele,a po nim spotkanie Adoratorek Krwi Chrystusa z Siostrą Założycielką. Zapraszamy też nowe osoby, aby włączyły się w tę formę modlitwy do Krwi Chrystusa. W kaplicy na Furmanowej ODPUST ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Suma Odpustowa o godz. 9.00 .

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
Próba sypania kwiatów dla dzieci przed Oktawą Bożego Ciała o godz. 17.00 przy kościele. Zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne oraz od kl. 1 – 4 Szkoły Podstawowej.

Wtorek - spowiedź św. na zakończenie Roku Szkolnego i przed Bożym Ciałem od godz. 17.00. Z racji spowiedzi nie będzie w tym dniu czynna kancelaria parafialna.

Środa - Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 5 z III kl. Gim. o godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Czerwcowym. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana, apostoła Kazachstanu. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. O godz. 17.00 Nabożeństwo Czerwcowe, a o godz. 17.30 modlitwy do Krwi Chrystusa. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, z racji centralnej Uroczystości Zakopiańskiej, która rozpocznie się w kościele Świętego Krzyża o godz. 9.00. Po tej Mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy i zakończy się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej można uzyskać Odpust zupełny. Msza św. w kaplicy na Furmanowej o godz. 9.00, a w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym o godz. 10.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje w dni powszednie będą połączone z Nabożeństwem Czerwcowym po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów i baldachimu oraz dzieci kl. III i IV SP w strojach komunijnych.

Piątek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika oraz III piątek miesiąca, a więc dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo; Koronka i litania, możliwość przyjęcia Komunii św. i uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny. Po wspólnym nabożeństwie czas przeznaczony na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na Adorację o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie Róże Kobiet: św. s. Faustyny i św. Rity. Na godz. 16.30 Róże Kobiet: św. Dominika i św. Kingi. Na godz. 17.00 Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę - DZIEŃ OJCA. Polecajmy w naszych modlitwach naszych ojców, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności. Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 17.30.

Przypominamy, że od poniedziałku do środy przed Mszą św. wieczorną (o godz. 17.40) odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tej modlitwie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o ciemnej stronie Internetu. W Źródle polecamy artykuł: „Serce przy Sercu”. Jest także nowy wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim bransoletka „NIEBO TAK”, Ola i Jaś dla najmłodszych.

Nasza parafia organizuje 8 – dniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach: 25 września – 2 października 2019 r. Koszt pielgrzymki 3790 zł. Przy zapisach trzeba podać nr pesel, adres, nr tel. kontaktowego i wpłacić zaliczkę 1000 zł. Szczegółowy program pielgrzymki w gablocie przykościelnej. Bardzo prosimy, aby wszyscy chętni jak najszybciej się zapisali (w ciągu tego tygodnia), ponieważ musimy potwierdzić rezerwację biletów lotniczych.

Grupa pielgrzymów Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem zaprasza na XXVIII Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” na Jasną Górę w dn. 14 lipca. Wyjazd o godz. 4.30 z parkingu przed Urzędem Miasta, a planowany powrót ok. godz. 20.30. Zapisy u Pani Krystyny pod numerem telefonu 536 604 598.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

11/2019

Kacper Gasiński, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Natalia Patrycja Bukowska, parafia Niepokalanego Serca Maryi, Zakopane – Krzeptówki.

12/2019

Grzegorz Łukasz Strączek – Helios , parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Bernadetta Maria Zatłoka, parafia Św. Jana Chrzciciela, Nowe Bystre.

13/2019

Bartłomiej Filip Gąsienica – Makowski , parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Elżbieta Stanisława Nowak, parafia Trójcy Świętej w Iwanowicach.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.