Ogłoszenia parafialne

24 Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

Dziś rozpoczyna się X Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Łączymy się z rodzinami, które udały się na XXVIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie o chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na pokrycie ostatniej raty za czyszczenie, malowanie i konserwację jego dachu. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę ekspiacyjną, aby przepraszać Boga za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT. Modlitwa rozpocznie się o godz. 15.00 – biciem dzwonów i wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego, Suplikacjami i modlitwą różańcową, a następnie będzie indywidualna Adoracja w ciszy do godz. 18.00.

Wtorek - wspomnienie N.M.P. Bolesnej.

Środa - wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

Piątek -święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona KSM-u oraz polskich dzieci i młodzieży. Jest to również III piątek miesiąca, a więc dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo; Koronka i litania, możliwość przyjęcia Komunii św. Po wspólnym nabożeństwie czas przeznaczony na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na Adorację o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie Róże Kobiet: św. s. Faustyny i św. Rity. Na godz. 16.30 Róże Kobiet: św. Dominika i św. Kingi. Na godz. 17.00 Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.
Jest już tradycją w naszej parafii, że w święto św. Stanisława Kostki rozpoczynamy nowy rok przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że młodzież przygotowuje się i przyjmuje Sakrament Bierzmowania w swojej parafii, niezależnie od tego, gdzie uczęszcza do szkoły. Wszyscy uczniowie VI, VII i VIII kl. SP przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00 na pierwsze spotkanie. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszli także ich Rodzice, ponieważ zostaną omówione bardzo ważne sprawy organizacyjne.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie świętych męczenników koreańskich: kapłana Andrzeja, Pawła i jego świeckich towarzyszy. W trzecią niedzielę września obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Spotkanie Rodziców dzieci kl. III SP przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 19.00 w kościele.
Zapraszamy nowych kandydatów do Służby Liturgicznej od kl. III SP – zapisy i informacje u Ks. Piotra. Kandydatki i kandydatów do scholi i oazy, zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Św. wieczornej do salek pod kościołem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o tym, że przebaczenie winowajcy, to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z naklejkami na zeszyty z poszczególnych przedmiotów w nowym roku szkolnym.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.