Ogłoszenia parafialne

13 Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

Witamy wszystkich przybywających do nas na wakacje i życzymy dobrej pogody oraz bezpiecznego wypoczynku. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.00, a po Nim Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, po południu o 16.00 i 18.00. W Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym o godz. 16.00, a w kaplicy na Furmanowej o godz. 18.00. Składka przeznaczona będzie na tzw. „świętopietrze”, czyli materialne wsparcie Stolicy Apostolskiej. Nie będzie czynna kancelaria parafialna. W tym dniu przypadają również imieniny ks. Proboszcza i ks. wikariusza Piotra, których polecamy modlitwie wszystkich parafian. Msza św. o zdrowie i potrzebne łaski dla Księży solenizantów o godz. 18.00.

Wtorek - zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.

Środa – rozpoczyna się miesiąc lipiec, który jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek – – I czwartek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca i modlitwy do Krwi Chrystusa od godz. 17.00.

Piątek – święto św. Tomasza Apostoła i I piątek miesiąca. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 18.00, a po Nich modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wieczorem połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym Msza św. o godz. 16.00, a w kaplicy na Furmanowej o godz. 18.00. Spowiedź w kościele od godz. 17.00, w szpitalu od godz. 15.30, a na Furmanowej od godz. 17.30.
Starszych i chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 9.00, z wyjątkiem Ks. Kapelana, który z powodu urlopu będzie nieobecny.

Sobota – Święto Poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie oraz I sobota miesiąca. Modlitwy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. porannej. Msza święta w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym o godz. 16.00. Kolejny wieczór ze św. Janem Pawłem II w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, a w katolickich rodzinach od Apelu Jasnogórskiego do 21.37.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich zmianka Tajemnic Różańcowych.

Na czas wakacji zostają zmienione godziny otwarcia
KANCELARII PARAFIALNEJ:
• PONIEDZIAŁEK, ŚRODA i CZWARTEK – od godz. 18.30 do 19.30
• SOBOTA - od godz. 10.00 do 11.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się cykl wakacyjny reportaży z sanktuariów maryjnych zatytułowanych: „Nie ma jak u Mamy”. Jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego z Niezbędnikiem wakacyjnym dla całej rodziny.

W niedzielę 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

8/2020

Tomasz Krzysztof Mrugacz, parafia N. M. P. Królowej Polski, Michałowice
i Sylwia Iwona Rogalska, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki.

9/2020

Krystian Łukasz Zuchowicz, parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Kraków
i Ewelina Anastazja Tracz, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki.

10/2020

Rafał Murawski, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Karolina Biedroń, parafia Św. Marii Magdaleny, Rabka – Zdrój.

11/2020

Paweł Jan Łowisz, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Aleksandra Gruszka, parafia M. B. Częstochowskiej w Dzianiszu.

12/2020

Grzegorz Piątek, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Katarzyna Iwona Kumorek, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.