Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00. „Bóg zapłać” za składkę z zeszłej niedzieli, która była przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na wyposażenie pomieszczeń w jego dolnej części.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś -wspomnienie św. Sebastiana Józefa Pelczara, biskupa.

Poniedziałek - wspomnienie świętych Fabiana, papieża i Sebastiana, męczenników.

Wtorek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy oraz Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się w naszym kościele wieczór uwielbienia z Adoracją i modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi O. Witold Hetnar wraz ze wspólnotą „Młodzi w Duchu” i „Wspólnotą Żywej Wiary”. Szczegóły na plakacie w gablocie przykościelnej.

Piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy. Po Mszy św. wieczornej Modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

Sobota - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

W przyszłą niedzielę - wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa, najbliższych współpracowników św. Pawła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o tym, skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Źródle polecamy artykuł „Z szopką, z kolędą i po kolędzie”. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego ze specjalnym dodatkiem na ferie zimowe „Ruszaj tylko głową” oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.

CIĄG DALSZY WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ ZWANĄ „KOLĘDĄ”:

Poniedziałek (20.01.2020 r.):
                 1. ul. Gimnazjalna (domy prywatne i budynek Sądu) od g. 15.00
                 2. ul. Chramcówki (blok 5 B) od g. 15.00

Wtorek (21.01.2020r.):
                 1. ul. Gimnazjalna (bloki 12 i 14) od g. 15.00
                 2.Os. Chramcówki (bloki 15 E i 15 F) od godz. 15.00
                 a od godz. 18.00 – blok 15 B

Środa (22.01.2020 r.):
                 1. ul. Gimnazjalna (blok 16) od g. 15.00
                 2. Os. Chramcówki (bloki 15 G i 15 H) od godz. 15.00

Czwartek (23.01.2020r.):
                 1. ul. Kamieniec (numery nieparzyste od ul. Nowotarskiej) od godz. 14.00

W czasie KOLĘDY kancelaria parafialna po południu jest czynna tylko do godz. 17.30.

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w katolickich rodzinach naszej parafii, zwaną „kolędą”. Dziękujemy parafianom za wszelkie przejawy życzliwości oraz za ofiary składane przy tej okazji. Każdy z księży, jak co roku, odprawi Msze św. w intencji rodzin, które odwiedził. Gdyby ktoś z parafian nie był obecny w czasie wizyty duszpasterskiej, można się umówić indywidualnie na takie spotkanie w tym tygodniu, bo w przyszłym zaczynają się ferie zimowe.

Bardzo brakuje krwi w naszym szpitalu, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych czujących się zdrowo mieszkańców Zakopanego oraz turystów do oddawania krwi do KRWIOBUSU na górnym parkingu przy ul. 3 Maja w Zakopanem dzisiaj (w niedzielę) 19 stycznia w godz. 10.00 do 14.00. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Szczegóły na plakacie w gablocie przykościelnej.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

1/2020

Mieszko Roland Gałuszka, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Ewa Karolina Kopeć, parafia Chrystusa Króla w Krakowie.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.