Ogłoszenia parafialne

6 Niedziela Wielkiego Postu 05.04.2020 r.

Dziś Niedziela Palmowa i XXXV Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczynamy Wielki, najważniejszy Tydzień naszej wiary.
W związku z zaistniałą sytuacją i „pozostaniem w domu” zapraszamy wszystkich naszych parafian z dekanatu zakopiańskiego, wirtualnych gości i mieszkańców całego Podhala, aby poprzez transmisję internetową wzięli udział duchowo w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Zakopanego odprawianej w Niedzielę Palmową, modląc się wspólnie o ustąpienie epidemii. W rozważaniach będzie także okazja do okazania modlitewnej wdzięczności wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie, życie i przetrwanie w tych trudnych chwilach. Droga Krzyżowa rozpocznie się dzisiaj o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a zakończy w kościele Św. Krzyża. Wszyscy pozostajemy w domu, poszczególni księża z wszystkich parafii pojedyńczo będą stali wzdłuż ulic czytając kolejne rozważania stacji, nie przechodząc dalej, a tylko wóz transmisyjny będzie pokonywał całą trasę. Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej będzie możliwe dzięki transmisji na: tvpodhale.info

Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu (do środy) na Mszach św. i po południu od godz. 15.00 do 17.00 (z możliwością przyjęcia Komunii św.), a w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.00 – 9.00 oraz podczas Adoracji Pana Jezusa w CIEMNICY (od godz.20.00 – 23.00 ) i w GROBIE (w nocy z piątku na sobotę). W czasie Triduum Paschalnego (od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego) kancelaria parafialna będzie nieczynna, dlatego wszystkie najpilniejsze sprawy kancelaryjne prosimy załatwić do Wielkiej Środy.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wielka Środa - Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Wielki Czwartek - rano nie ma Mszy św. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00.

Wielki Piątek - Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzi Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, w której najważniejszym obrzędem jest Adoracja Krzyża. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do GROBU i Adoracja przez całą noc. W związku z tym, że w kościele może przebywać jednorazowo tylko 5 osób, nie wyznaczamy na Adorację poszczególnych rejonów naszej parafii. Będzie ona indywidualna.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie tylko powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, ale wierni, którzy ukończyli 18 rok życia: spożywają 3 posiłki w ciągu dnia, w tym 1 do syta. Zachęcamy, aby zwyczajowo zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych również w sobotę.

Wielka Sobota - – nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zamiast tego jest obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny dokonany w każdej rodzinie, przed uroczystym posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Tekst tej modlitwy i błogosławieństwa umieszczony jest na internetowej stronie naszej parafii (pobierz tekst). Drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej (bez poświęcenia ognia i procesji światła).

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Procesji Rezurekcyjnej, tylko Msza św. o godz. 6.00, nie będzie Mszy św. o godz.8.00, a pozostałe Msze św. w normalnym porządku niedzielnym. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy św. wieczornej.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Prowadzimy prace nad uruchomieniem w internecie transmisji „na żywo” nabożeństw z naszego kościoła. Powinna ona być dostępna od Wielkiego Czwartku. Link do transmisji będzie umieszczony na stronie internetowej naszej parafii: www.chramcowki.pl

Przypominamy, że my – duszpasterze, trwamy na modlitwie różańcowej codziennie o godz. 20.30 w kościele i zachęcamy wszystkich, aby w tym samym czasie odmawiali różaniec w swoich domach z całymi rodzinami, aż do ustania epidemii.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.