Ogłoszenia parafialne

3 niedziela zwykła 23.01.2022 r.

Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy.

Wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

Środa - wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa, najbliższych współpracowników św. Pawła. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa wileńskiego żyjącego na przełomie XIX/XX w., gorliwego kaznodziei i odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

Piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana żyjącego w XIII w., jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła katolickiego. Po Mszy św. wieczornej Modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

Sobota - W ramach XIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze, żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył” odbędzie się w naszym kościele o godz. 16.00 koncert gwiazdy polskiej muzyki, Haliny Frąckowiak. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Przy chrzcielnicy są wyłożone programy festiwalu z krótką charakterystyką wykonawców, które można zabrać do swoich domów.

W przyszłą niedzielę - wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana, wielkiego apostoła trzeźwości. O godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym, które będzie w salkach dolnego kościoła. Zachęcamy wszystkich do rozważania Pisma Świętego, także tych, którzy należeli przedtem do Kręgu Biblijnego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Starość i jej problemy”. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i nowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych. Są również do nabycia GROMNICE.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem poszukuje bardzo kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych. Szczegółowe informacje w gablocie przykościelnej.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.