Ogłoszenia parafialne

6 Niedziela Wielkanocna 09.05.2021r.

Nabożeństwo Majowe o godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na wyposażenie kolejnych pomieszczeń w jego dolnej części.
Próby dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu będą dla kl. III A w środę o godz. 16.00, a dla kl. III B – czwartek o godz. 16.00. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY

Środa - wspomnienie św. męczenników Nereusza, Achillesa i Pankracego. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Majowym. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej. Spotkanie dla młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w roku 2020 i 2021 w kościele o godz. 19.00.

Czwartek - wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz 40 rocznica zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II na Placu Św. Piotra w Rzymie. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Spotkanie Rodziców Dzieci Rocznicowych z kl. IV SP po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Majowym.

Piątek - święto św. Macieja, Apostoła. Modlitwy do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Majowym. Spowiedź przed I Komunią Świętą od godz. 16.00.

Sobota - wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy. W naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej 38 dzieci w dwóch grupach: kl. III A na Mszy Świętej o godz. 10.00, a III B – na Mszy Świętej o godz. 11.30. Z racji tej uroczystości KANCELARIA PARAFIALNA w tym dniu będzie nieczynna.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o tym, że starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z obrazem i modlitwą do Św. Józefa. Są również do nabycia w bardzo promocyjnej cenie 4 zł bilety do kina internetowego na film „Wyrok na niewinnych”, które są ważne do 18 czerwca b.r. Szczegóły także na plakacie w gablocie przykościelnej.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

4/2021

Bartosz Ryszard Kossewski, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Paulina Krystyna Pięta, parafia N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, Stojewsko.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.