Ogłoszenia parafialne

6 Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

Dziś Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. „Bóg zapłać” za składkę z zeszłej niedzieli, która była przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na wyposażenie kolejnych pomieszczeń w jego dolnej części.

KALENDARZ LITURGICZNY

Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - wspomnienie św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy. Modlitwy do Krwi Chrystusa i spowiedź przed I piątkiem od godz. 17.00.

Piątek - wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła oraz III piątek miesiąca, a więc dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo; Koronka i litania, możliwość przyjęcia Komunii św. i uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny. Po wspólnym nabożeństwie czas przeznaczony na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do godz. 18.00. Na Adorację o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie Róże Kobiet: św. s. Faustyny i św. Rity. Na godz. 16.30 Róże Kobiet: św. Dominika i św. Kingi. Na godz. 17.00 Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 – Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.

Sobota - święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W przyszłą niedzielę - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty. Rozpocznie się również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszach świętych Bracia Albertyni będą zbierać ofiary na wymianę dachu swojej Pustelni na Kalatówkach.
O 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, rozpoczniemy Nabożeństwo 40 – godzinne. Adoracja będzie trwała do godz. 20.00, z przerwą na Msze św.: o g. 16.00 i 18.00. Nieszpory o g. 17.00. W przyszły poniedziałek i wtorek Adoracja będzie również od godz. 15.00 do 20.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. Rozpoczynać Ją będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. W poniedziałek o godz. 15.00 Adorację poprowadzą Żeńskie Róże Różańcowe, o godz. 16.00 młodzież kl. VI –VIII SP, o godz. 17.00 Zespół Charytatywny. We wtorek o godz. 15.00 dzieci Szkoły Podstawowej od kl. I-V, o godz. 16.00 Męskie Róże Różańcowe i o godz. 17.00 Krąg Biblijny. Czas po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 przez wszystkie dni przeznaczony jest na modlitwę indywidualną w ciszy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze świętym Janem Pawłem II. W Źródle Źródle polecamy artykuł p.t. „Perła Polskiego Muzealnictwa”. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

2/2020

Andrzej Adam Ślusarczyk, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Anna Maria Łukaszczyk, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.