Ogłoszenia parafialne

6 Niedziela Wielkiego Postu 14.04.2019 r.

Dziś Niedziela Palmowa i XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczynamy Wielki, najważniejszy Tydzień naszej wiary. Postarajmy się go przeżyć w łasce uświęcającej, nie żałujmy czasu na Adoracje, czuwania i modlitwy. Uroczyste poświęcenia palm na placu przed kościołem dziś o godz. 11.00, a potem w procesji udamy się na Mszę św. Po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą i największą palmę. Palmy będziemy święcić również na każdej Mszy św.
O godz. 15.00 dodatkowa Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na spłatę kolejnej raty za malowanie jego górnej części.
Po Mszach świętych harcerze z naszej szkoły nr 5 rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne.
Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Zakopanego rozpocznie się dziś o godz. 20.00 – w Sanktuarium Świętej Rodziny.

KALENDARZ LITURGICZNY

Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu (do środy) na Mszach św., a w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.00 – 8.00.
W czasie Triduum Paschalnego (od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego) kancelaria parafialna będzie nieczynna, dlatego wszystkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy załatwić do Wielkiej Środy.
Zbiórka ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę o godz. 18.30 w kościele.

Wielka Środa - Starszych i chorych parafian odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną od godz. 9.00, ale tylko tych, których nie odwiedzamy co miesiąc na pierwszy piątek. Trzeba ich zgłosić do wtorku w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Wielki Czwartek - rano nie ma Mszy św. Służba Liturgiczna i Oaza udają się na pielgrzymkę do Łagiewnik, na Mszę Krzyżma Świętego. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.30.
O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 23.00. Po Mszy św. Gorzkie Żale, cz. I, a o godz. 22.00 Adoracja prowadzona przez młodzież w intencji powołań i za powołanych.

Wielki Piątek - Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 8.00 Jutrznia prowadzona przez Scholę, Oazę i Służbę Liturgiczną. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną. O godz.15.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych, o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzi Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, w której najważniejszym obrzędem jest Adoracja Krzyża. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone w całym Kościele na renowację Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Bezpośrednio po obrzędach Wielkiego Piątku będzie II i III cz. Gorzkich Żali.
O godz. 22.00 Adoracja prowadzona przez młodzież, a o 23.00 przez siostry zakonne mieszkające na terenie naszej parafii. Od godz. 24.00 do 6.00 zapraszamy na Adorację poszczególne rejony naszej parafii:
24.00 – mieszkańcy ulic: Brzozowej, Gimnazjalnej, Jagiellońskiej, Piaseckiego i Kościuszki
1.00 – mieszkańcy ul. Szymony i os. Szymony
2.00 – mieszkańcy ul. Chramcówki z blokami
3.00 – mieszkańcy ulic: Kasprowicza, Spyrkówki i Do Samków
4.00 - mieszkańcy ulic: Tatary, Stroma, Chyców Potok, Bachledzki Wierch, Smrekowa
5.00 - mieszkańcy ulic: Nowotarska, Ciągłówka, Kotelnica, Kamieniec i Furmanowa.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie tylko powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, ale wierni, którzy ukończyli 18 rok życia: spożywają 3 posiłki w ciągu dnia, w tym 1 do syta. Zachęcamy, aby zwyczajowo zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych również w sobotę.

Wielka Sobota - O godz. 9.00 Jutrznia prowadzona przez Scholę, Oazę i Służbę Liturgiczną. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do godz. 15.00, co pół godziny.
W Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym o godz. 10.00, a na Furmanowej o godz. 11.00. Drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy świece.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja Rezurekcyjna i główna Msza św. o godz. 6.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00), a pozostałe Msze św. w normalnym porządku niedzielnym. O godz. 17.00 – Nieszpory i Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

W drugi dzień świąt, w Poniedziałek Wielkanocny, na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Chrzest św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym doskonałe wyjaśnienie Liturgii Triduum Paschalnego. W Źródle polecamy artykuł „Nasz Wielki Tydzień”. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z płytą ARKI NOEGO oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

7/2019

Adrian Ejsmond, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Elżbieta Maciata, parafia Przemienienia Pańskiego, Gliczarów Górny.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.