Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła 13.10.2019 r.

Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00, a po nim spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, pragnących pogłębić znajomość Pisma św. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na 2 nowe konfesjonały do niego. Po Mszach św. do puszek przy kościele wolontariusze naszej parafii zbierają ofiary pieniężne na edukację uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, założyciela licznych zgromadzeń bezhabitowych.

Poniedziałek - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, której Pan Jezus objawił tajemnice Swego Najświętszego Serca i polecił odprawianie pierwszych piątków miesiąca.

Wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, wielkiej mistrzyni życia wewnętrznego i reformatorki Zakonu Karmelitów.

Środa - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, przykładnej żony i matki, wielkiej opiekunki ubogich i chorych, dla których fundowała szpitale oraz przypada 41 - sza rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Różańcowym. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, który jest zaliczany w poczet najgorliwszych świadków chrześcijańskiej nadziei i niewzruszonej wiary w życie wieczne. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 16.45.

Piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty, który jest patronem całej służby zdrowia oraz III piątek miesiąca, a więc dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo; Koronka i litania, możliwość przyjęcia Komunii św. i uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny. Po wspólnym nabożeństwie czas przeznaczony na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na Adorację o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie Róże Kobiet św. s. Faustyny i św. Rity. Na godz. 16.30 Róże Kobiet św. Dominika i św. Kingi. O godz. 17.15 – Nabożeństwo Różańcowe, a po nim Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.

Sobota - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana i wielkiego profesora, który był nazwany „Ojcem ubogich”, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa oraz Niedziela Misyjna. Składka przeznaczona na cele misyjne. Będziemy gościć przedstawicieli Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy powiedzą o wspieraniu dzieł misyjnych Kościoła. Nasza parafia organizuje Pochód Wszystkich Świętych, który przejdzie w niedzielę, 27 października, po Mszy św. o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przykościelnej.

Na wypominki roczne, miesięczne (listopadowe) i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Wypominki jednorazowe będą czytane w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Wypominki listopadowe będą czytane w tym roku w połączeniu z adoracją i modlitwą różańcową przez cały listopad od godz. 17.15, natomiast wypominki roczne przez wszystkie niedziele roku przed Mszami św. o godz.: 9.30, 12.30 i 16.00. W każdy trzeci piątek miesiąca jest odprawiana Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Przy chrzcielnicy znajdują się kartki, na które prosimy wpisywać wyraźnie lub drukowanymi literami zmarłych z naszych rodzin. Mniejsze kartki są na wypominki roczne, a większe na wypominki listopadowe i jednorazowe.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kardynała Newmana. W Źródle polecamy artykuł o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce „Zło dobrem zwyciężaj”. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz „Ola i Jaś” dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby w żałobie na Mszę św. hospicyjną sprawowaną w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem w każdy III piątek miesiąca o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie i porady na temat przeżywania żałoby i wsparcia osieroconych.

Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem organizuje szkolenie dla osób chcących włączyć się w wolontariat hospicyjny i dla tych, którzy sprawują opiekę nad przewlekle chorymi w domu. Zajęcia będą się odbywać w siedzibie hospicjum w Zakopanem, ul. Jana Pawła II 4 w każdy wtorek począwszy od 15 października w godzinach od 16.00 do 18.00.
Hospicjum też zaprasza wszystkich chętnych do udziału w biegu charytatywnym, który odbędzie się w niedzielę, 20 października w Parku Miejskim o godz. 10.00. Bliższe informacje i szczegóły w gablocie przykościelnej.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.