Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela Zwykła 18.08.2019 r.

Dziś Nieszpory o godz. 1700. „Bóg zapłać” za składkę z zeszłej niedzieli, która była przeznaczona na kolejne dwa nowe konfesjonały do naszego kościoła. Witając wszystkich przybywających do nas na wakacje, życzymy im dobrej pogody i bezpiecznego wypoczynku.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, żyjącego w XII w.

Środa - wspomnienie św. Piusa X, papieża, który ożywił w Kościele życie Eucharystyczne i wprowadził wczesną Komunię świętą. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - wspomnienie N.M.P. Królowej. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.30.

Piątek - wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy. Modlitwy do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.

Sobota - święto św. Bartłomieja, Apostoła zwanego Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską.

W przyszłą niedzielę – Gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosić kazania i rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy nabywaniu kalendarzy przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu Powstaniu Śląskiemu w związku z 100 rocznicą wybuchu. W Źródle o Stanisławie Moniuszko ojcu opery narodowej.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej, która miała odbyć się na początku lipca, została przełożona na termin 26 do 30 listopada 2019 r. Koszt pielgrzymki 2400 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przy zapisach trzeba podać: nr PESEL, adres, tel. kontaktowy i wpłacić zaliczkę 1000 zł. Szczegółowy program w gablocie

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

21/2019

Krzysztof Żytkowicz, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki i Magdalena Sylwia Kulak, parafia Św. Jakuba Starszego Ap., Podegrodzie.

22/2019

Mirosław Stefaniak, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki i Natalia Katarzyna Pióro, parafia Królowej Polski, Kraków.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.