Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 08.12.2019 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. O 12.00 w „GODZINIE ŁASKI” wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, ale tylko do 12.30. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej modlitwy i czuwania. Przeżywamy także Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspieramy Go modlitwą i ofiarami składanymi do skarbon przy głównym wejściu do kościoła i przy ołtarzu. Nieszpory o godz.17.00, a po Nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 18.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zwłaszcza na dokończenie malowania górnego kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek - wspomnienie św. Jana Diego, któremu Matka Boża objawiła się w Guadalupe.

Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - wspomnienie N.M.P. z Guadalupe. Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

Piątek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa oraz 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Modlitwy do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.

Sobota - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych katolickich autorów literatury dotyczącej życia duchowego. Na Mszy św. o godz. 18.00 z nauką ogólną rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, które poprowadzi Sercanin – ks. Wiesław Pietrzak.

W przyszłą, III niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą „Gaudete”: -
Msze św. z nauką ogólną o godz.: 8.00, 9.30, 12.30, 16.00.
Msza św. z nauką dla dzieci przedszkolnych i uczniów Szkoły Podstawowej – o godz. 11.00.
Msza św. z nauką dla wszystkich, a szczególnie dla młodzieży szkół średnich, studiującej i pracującej – o godz. 18.00.
Cały program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przykościelnej i wyłożony przy chrzcielnicy oraz przy głównym wejściu, aby zabrać go do każdego domu. Tak poukładajmy swoje zajęcia i codzienne obowiązki, aby wszyscy mogli uczestniczyć w naukach dla nich przeznaczonych.
Po Mszach Świętych dopołudniowych (w godz. 8.00 – 12.00) członkowie Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy będą rozprowadzać miód pochodzący z ich własnej pasieki.

W tym miesiącu Chrzest św. będzie udzielony 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę 21 grudnia o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej.
Trwa w Polsce tradycyjna już akcja „Caritas”: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary składane przy nabywaniu świec na stół wigilijny są w większości przeznaczone na dzieła „Caritas-u” Archidiecezji Krakowskiej – parafia odprowadza 6 zł. od małej świecy i 12 zł od dużej, a co ponad to pozostaje w parafii jest przeznaczone na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Świece już od dzisiaj są do nabycia w zakrystii.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. miała być obchodzona w poniedziałek, 9 grudnia, ponieważ niedziele Adwentu nie przyjmują żadnej uroczystości. Ale na prośbę Episkopatu Polski Stolica Apostolska pozwoliła tę uroczystość obchodzić w dzisiejszą niedzielę, dlatego intencja, która miała być odprawiona w poniedziałek o godz. 9.00, będzie odprawiona na Roratach o godz. 6.45, a intencja jutrzejsza z godz. 16.00 będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. W Źródle polecamy artykuł „Nie prześpij Adwentu”. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z lampionem oraz „Ola i Jaś” dla najmłodszych, a także kalendarz „Gościa Niedzielnego” na 2020 r. w cenie 8 zł oraz kalendarz z okazji 100-lecia urodzin papieża Jana Pawła II w cenie 15 zł.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.