Ogłoszenia parafialne

3 niedziela wielkanocna 14.04.2024 r.

Przeżywamy Ósme Narodowe czytanie Pisma Świętego i rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny po hasłem: „.Powołani do Wspólnoty - KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele ”. Nieszpory o godz. 17.00, a po Nich Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
Przypominamy, że w naszej parafii co tydzień: we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salkach pod kościołem odbywają się spotkania ze Słowem Bożym, na które zapraszamy wszystkich, aby jak najwięcej osób pogłębiało swoją znajomość Pisma Świętego. Na stoliku za ławkami przy głównym wejściu do kościoła znajdują się cytaty z Pisma Świętego i krótkie komentarze do nich, aby zabrać je do domu i dziś przeczytać. Niech będą natchnieniem do medytacji i modlitwy.

KALENDARZ LITURGICZNY

Środa - Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej. Spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 19.00 na plebani. Natomiast Rodziców dzieci i młodzieży należących do scholi, oazy i służby liturgicznej, zapraszamy na spotkanie po Nowennie do M. B. Nieustającej Pomocy do salek pod kościołem.

Czwartek – modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Wspólnota Ewangelizacyjna „Młodzi w Duchu” zaprasza na czwartkowe spotkania, które rozpoczynają się Eucharystią, a po Niej modlitwy i rozmowy w salce pod kościołem. Najbliższe cztery spotkania będą poruszać tematy dotyczące Trójcy Świętej i Ludu Bożego. Jest to dobra okazja, aby dołączyć się do tej wspólnoty i doświadczyć Bożego działania w wymiarze osobistym, jak i wspólnotowym.

Piątek – III piątek miesiąca, a więc dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo; Koronka i litania, możliwość przyjęcia Komunii św. Po wspólnym nabożeństwie czas przeznaczony na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do godz. 18.00.Na Adorację o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie Róże Kobiet: św. s. Faustyny i św. Rity. Na godz. 16.30 Róże Kobiet: św. Dominika i św. Kingi. Na godz. 17.00 Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 – Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.

W przyszłą, IV niedzielę wielkanocną - zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy obchodzić 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a także rozpocznie się Tydzień Modlitw w tej intencji.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł związany z piątą rocznicą ustanowienia Narodowego Święta Chrztu Polski. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznik Staś dla najmłodszych.

Policja ostrzega, że w naszym rejonie znów nasiliły się oszustwa metodą „na członka rodziny, policjanta, urzędnika, pracownika banku, personelu medycznego i inne. Zachęcamy, aby zapoznać się z informacjami umieszczonymi na plakacie w gablocie przykościelnej i przypominamy, że Policja nigdy nie informuje przez telefon o prowadzonych przez siebie akcjach i nigdy nie pobiera pieniędzy od obywateli.
W imieniu organizatorów zapraszamy jutro, t.j. 15 kwietnia do kina „Miejsce” przy ul. Orkana 2, na bezpłatne pokazy filmów z dobrym przesłaniem. W programie filmy: o godz. 12.00 – „Medjugorje”, o godz. 14.30 – „Niebo nie może czekać” i o 17.00 – „Ulmowie – Błogosławiona Rodzina”. Szczegóły na plakacie w gablocie przykościelnej.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

4/2024

Jan Marian Komperda, parafia Świętego Jacka, Chochołów
i Karolina Józefa Dynowska, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki.

5/2024

Marcin Tomasz Klimek, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki
i Gabriela Anna Cywicka, parafia Miłosierdzia Bożego, Zakopane – Chramcówki

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.