Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021r.

Dodatkowa Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 15.00, szczególnie dla tych, którzy nie mogą w Niej uczestniczyć w piątek, a Gorzkie Żale o godz. 17.00. Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w kościele można uzyskach odpust zupełny. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie - Łagiewnikach. Wzorem ubiegłych lat podejmujemy akcję, aby w poszczególne dni Wielkiego Postu, przynajmniej jedna osoba w naszej parafii pościła o chlebie i wodzie w intencjach naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zapisów można dokonać w zakrystii do specjalnego kalendarza jeszcze dzisiaj. Przypominamy, że Wielkim Poście z racji Nabożeństw Pasyjnych nie będzie Adoracji w intencjach Ojczyzny i Kościoła przed Mszą św. wieczorną w piątki i w niedziele.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś - wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła.

Poniedziałek - święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

Wtorek - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty.

Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek - Modlitwy do Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

Piątek - Droga Krzyżowa: dla dzieci – o godz. 16.00, dla starszych o godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej oraz Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego - Droga Krzyżowa dla młodzieży.

W przyszłą niedzielę - drugą Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą „Ad Gentes”, czyli „Dla narodów”. Modlitwą, postem, ofiarowaniem cierpień i darem serca będziemy pomagać misjonarzom. Można także pomóc misjonarzom wysyłając SMS-y o treści MISJE na nr 72032. Szczegóły na plakacie w gablocie przykościelnej. Dodatkowa Droga Krzyżowa o godz. 15.00, a Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym o tym, jak dobrze zrobić Rachunek Sumienia. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z artykułem o Siostrze Faustynie jako niani Helenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem informuje, że w 2021r. na terenie Powiatu Tatrzańskiego będzie realizowany pilotażowy program „Aktywny Samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach programu osoby niepełnosprawne mogą uzyskać wszechstronną pomoc finansową. Szczegóły w gablocie przykościelnej.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.