Ogłoszenia parafialne

1 niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

Dziś I niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego Roku Liturgicznego pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. O godz. 17.00 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i Adoracją. Roraty, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.45, będziemy przeżywać pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak”, przybliżą nam to wyjątkowe wydarzenie widziane oczyma św. Joachima, Ojca Maryi i Dziadka Jezusa.
Dla dzieci, jak w poprzednich latach przygotowane zostały pewne niespodzianki.
W związku z trwającą akcją charytatywną „Budujemy dom mieszkalny dla niepełnosprawnych intelektualnie sierot z Ośrodka na Kamieńcu i Powiatu Tatrzańskiego” wolontariusze PSONI Koła w Zakopanem, po Mszach Świętych o godz. 11.00 i 12.30, rozprowadzają stroiki świąteczne wykonane przez rodziny osób niepełnosprawnych. Uzyskane środki będą w całości przeznaczone na budowę tego domu.

KALENDARZ LITURGICZNY

Środa – święto św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Najświętszej.

Czwartek – I czwartek miesiąca. Modlitwy do Krwi Chrystusa i spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 17.00.

Piątek - I piątek miesiąca. Msze św. w kościele o godz. 6.45 i 18.00, a na Furmanowej o godz. 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele po południu od godz. 17.00, a na Furmanowej od godz. 17.30. Starszych i chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w następującym porządku: Ks. Kapelan od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00. Ks. Dariusz w sobotę od godz. 9.00, a Ks. Tadeusz będzie odwiedzał swoich chorych w czwartek, piątek i sobotę od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej Modlitwy do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie spotkanie uczniów klas ósmych przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana żyjącego w XVI w., apostoła Indii. oraz I sobota miesiąca. Modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 6.45. W tym dniu również kolejny wieczór ze św. Janem Pawłem II w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, a w katolickich rodzinach od Apelu Jasnogórskiego do 21.37.
Męski Różaniec w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem od godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Barbary, męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa, patronki ludzi pracujących w trudnych, niebezpiecznych zawodach, zwłaszcza górników i patronki dobrej śmierci oraz Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspierać Go będziemy modlitwą i ofiarami składanymi do skarbon przy głównym wejściu do kościoła i przy ołtarzu. Nieszpory o godz.17.00, a po Nich zmianka Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

Odpowiadając na prośbę Ks. Abpa Metropolity Krakowskiego, w nowym roku liturgicznym: w pierwsze soboty miesiąca, zamiast Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 będzie RÓŻANIEC w intencjach naszej Ojczyzny i o pokój na Ukrainie, a 14 dnia każdego miesiąca odprawimy Mszę św. w intencjach Ojczyzny.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
W Gościu Niedzielnym dodatek: Jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 r. z wizerunkami polskich świętych. Jest także nowy numer Małego Gościa, a w nim ZDRAPKA ADWENTOWA oraz nowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych. Polecamy również inne kalendarze z „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł. Przy chrzcielnicy jest wyłożony specjalny numer gazety ChiT, która wprowadza nas w hasło kolejnego roku duszpasterskiego i pogłębia naszą wiedzę o Eucharystii.

Organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, która zostanie przeznaczona na pomoc przedświąteczną dla najuboższych rodzin i osób samotnych w naszej parafii. Żywność można przynosić do zakrystii do 11 grudnia b.r.
Trwa w Polsce tradycyjna już akcja „Caritas”: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary składane przy nabywaniu świec na stół wigilijny są w większości przeznaczone na dzieła „Caritas-u” Archidiecezji Krakowskiej – parafia odprowadza 7 zł. od małej świecy, a co ponad to pozostaje w parafii jest przeznaczone na obiady dla dzieci z ubogich rodzin oraz na inną dla nich pomoc. Świece już od dzisiaj są do nabycia w zakrystii.

W związku z trwającą akcją charytatywną „Budujemy dom mieszkalny dla niepełnosprawnych intelektualnie sierot z Ośrodka na Kamieńcu i Powiatu Tatrzańskiego” w najbliższą niedzielę wolontariusze PSONI Koła w Zakopanem, będą rozprowadzać stroiki świąteczne wykonane przez rodziny osób niepełnosprawnych. Uzyskane środki będą w całości przeznaczone na budowę tego domu.

W związku z kolejnymi przypadkami w naszej parafii prób oszustwa osób starszych na tzw. metodę „na wnuczka”, czy „na policjanta”, Policja przypomina, że nigdy nie żąda dostępu do konta, ani numeru PESEL, czy innych wrażliwych danych i apeluje, aby ostrzegać zwłaszcza osoby samotne przed kontaktami z nieznajomymi, żeby zachowały szczególną czujność i ostrożność.

ZAPOWIEDZI:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.